Ski areál Severák, nacházející se v Hraběticích v Jizerkách, je skvělou volbou pro všechny milovníky zimních sportů.

A co je nejlepší, je to jen kousek od naší Školy v přírodě Janov nad Nisou.

Vleky a přepravní zařízení

Severák láká lyžaře a snowboardisty s 10 lyžařskými vleky a jedním pojezdovým koberecem. Devět vleků typu poma a jeden kotvový vám poskytnou pohodlný a bezproblémový výstup na svahy. V areálu najdete i zajímavou raritu – vlek a sjezdovku vedoucí přes most přes silnici, což přidává k dobrodružnému charakteru tohoto lyžařského ráje.

Sjezdovky a lyžování

Severák nabízí rozmanité možnosti pro lyžování na širokých sjezdových tratích s nízkou a střední obtížností. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco náročnějšího, je tu sjezdovka JIH. S 4,300 metry sjezdových tratí a technickým sněhem na většině hlavních sjezdovek, je to místo ideální pro lyžařské nadšence všech úrovní.

Lyžařská škola, půjčovna a servis

Pro ty, kteří chtějí zdokonalit své lyžařské dovednosti, je k dispozici lyžařská škola využívající moderní vybavení a dětské vleky. Půjčovna a servis Ski Aréna Sport, přímo naproti parkovišti, nabízí široký výběr sjezdového, snowboardového a běžeckého vybavení. Kromě toho je možné využít hlídání dětí v herně, což umožňuje rodičům klidně lyžovat a věnovat se svým zájmům.

Doprava a parkování

Severák je snadno dostupný ze tří směrů – z Bedřichova, Janova nad Nisou nebo Josefova Dolu. S parkováním pro 250 automobilů zdarma a dalšími plochami poblíž nástupu na vleky, je pohodlné dostat se sem autem. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je možné dojet i autobusem z Jablonce nad Nisou.

Ski areál Severák není jen místem pro lyžování; je to celé lyžařské dobrodružství. S blízkostí ke Škole v přírodě Janov nad Nisou se nám otevírá okno k novým možnostem pro aktivní a radostné zimní dny. Připravte se na sjezdy, smích a spoustu zábavy ve areálu Severák!