Výlety a aktivity v okolí

Slovanka

Chata pořádající volnočasové aktivity dětí, mládeže a dospělých. Rodinný pension nacházející se cca 200 m od SKI areálu SEVERÁK.

Bramberk

Bramberk je 21 metrů vysoká kamenná rozhledna na 787 m vysokém stejnojmenném postranním vrcholu kopce Krásný v maxovském hřebeni Jizerských hor.

Královka

Královka (něm. Königshöhe) je jedna z nejznámějších kamenných rozhleden v Jizerských horách na kopci Nekras (859 m) v Janově nad Nisou, necelý kilometr od obce Bedřichov.

Harrachovská sklárna

Tradiční ruční výrobce luxusního nápojového skla a lustrů. Nejstarší sklárna v Čechách.

Bižuterie Jablonec nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou – JEDINÉ NA SVĚTĚ! Nikde jinde na světě nenajdete muzeum zahrnující obory skla a bižuterie pohromadě, sbírku bižuterie všech materiálů a technologií.

Vyjížďky na koních

Koně v Jizerkách – Jízdárny, stáje a malá zoologická zahrada v Jizerských horách.

Půjčovna koloběžek

Stavte se v našem outdoor centru na Královce. K zapůjčení nabízíme elektrokola, kolečkové lyže a další sportovní vybavení. Můžete si objednat outdoorové aktivity, slaňování a lezení z rozhledny přímo na Královce anebo nakoupit vybavení na kolo a sportovní oblečení.

IQpark a IQlandia

Unikátní, zábavně naučné centrum pro nejmenší objevitele! Ve 4 patrech najdete interaktivní exponáty, které prostřednictvím hry a experimentů podporují dětskou zvídavost a představivost v Liberci nedaleko Janova nad Nisou.